Egzema skóry głowy – jak to leczyć

Egzema, swędzące zapalenie skóry, dotyka wiele osób w różnych postaciach, a jedną z najpowszechniejszych jest wyprysk skóry głowy.

dexeryl do mycia

Skóra głowy jest wrażliwa, albowiem skóra głowy różni się od skóry w następnych częściach ciała. Skóra głowy istnieje niesłychanie obfita w natłuszczenie gruczołów łojowych, a także nosi mieszki włosowe, tworząc długie włosy.

Są inne objawy, na jakie należy zwrócić uwagę w przypadku egzemy, oprócz swędzenia. Osoba chorująca na egzemę może też odczuwać zaczerwienienie dotkniętego obszaru, suchość skóry, grudki bądź pęcherze i prawdopodobnie oznaki powierzchownej infekcji, takie jakże łzawienie lub stwardniałe złogi.

Ważkie jest, by poinformować swojego lekarza, jeśli jesteś na owe fakty i na które części ciała, dlatego istnieje parę rodzajów egzemy, w tym atopowe, alergiczne, drażniące, krążkowe, łojotokowe oraz obfitość innych.

Egzema jest w rzeczywistości dość częstym stanem związanym z wypryskiem atopowym (typ „alergiczny” często obserwowany u osób z alergią lub astmą), dotykającym około 10-20 procent dzieci w wieku szkolnym i 3-5 procent dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Ta liczba rośnie oraz staje się coraz bardziej powszechna. Przyczyną coraz częstszego wynikania tego szczepu że być zwiększona ekspozycja na alergeny, takie jak kurz domowy albo czynniki środowiskowe.

Teraz, gdy wiemy, jakie są objawy, w który sposób leczy się wyprysk oraz wyprysk skóry głowy? Leczenie może liczyć na stosowaniu miejscowych kremów lub maści, jakie są regularnie stosowane.

Albo, gdy obszar jest zakażony, Twój lekarz może przepisać leki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak antybiotyki, leki przeciwgrzybicze lub przeciwwirusowe. Mogą być przyjmowane doustnie lub miejscowo.

Istnieje nadzieja, że ​​leczenie że być wydajne, a osoba chorująca na egzemę może prowadzić pełne, produktywne życie.

Tekst nie stanowi porady lekarskiej. Jeśli stwierdzisz w swoim organizmie poważne objawy, udaj się do lekarza.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *